1 kovo, 2021

Plaukų slinkimo priežastys

Plaukų slinkimo priežastys

Šiuo metu ne vienas susiduriame su plaukų slinkimu. Ir tai yra normalu. Ypač dabar, kai gyvename laike, kai viskas neužtikrinta. To pasekoje patiriame daugiau streso ir mūsų organizmas bando apie jį pranešti visais įmanomais būdais. Net ir per plaukų slinkimą. Kaip stresas įtakoja plaukų slinkimą? Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

Plaukų slinkimas

Ką laikome normaliu plaukų slinkimu? Normalus plaukų slinkimo skaičius per dieną yra 50-100 plaukų. Jeigu pastebite daugiau išslenkančių plaukų šukuojant plaukus, ar nusimaudžius – verta pastebėti šį slinkimo cinklą. Susipažinkite su trimis plaukų slinkimo lygiais.

Telogeno ištekėjimas

Telogeniniame ištekėjime, didelis stresas daugelį plaukų folikulų pastumia į poilsio fazę. Per kelis mėnesius paveikti plaukai gali staiga iškristi paprasčiausiai šukuojant ar plaunant plaukus.

Ši būklė yra dažna slenkančių plaukų priežastis. Stresas gali pastumti plaukų folikulus į „poilsio“ fazę, ko pasekoje plaukų folikulai nepagamina naujų plaukų. Laikui bėgant, plaukai gali lengviau iškristi, net jei jūs tik juos plaunate, šukuojate ar liečiate. Telogeno išsiskyrimą taip pat gali sukelti netinkama mityba ir hormonų lygio pokyčiai.

Trichotilomanija

Jei kada nors pastebėjote, kad tiesiog ištraukiate plaukus, kai esate įtemptas ar įsitempęs, tai gali būti trichotilomanijos požymis. Esant tokiai psichologinei būklei, žmonės susiduria su neigiamomis emocijomis, tokiomis kaip stresas ir nerimas, tempdami plaukus nuo galvos odos, veido ir kitų kūno dalių.

Alopecia areata

Šios būklės atveju jūsų imuninė sistema atakuoja plaukų folikulus, todėl jūsų plaukai slenka. Kai kuriais atvejais alopecija gali sukelti plaukų plonėjimą, o kitais atvejais gali atsirasti plikos dėmės. Plaukai laikui bėgant gali ataugti, tada vėl slinkti. Gydytojai nėra tikri, kas tiksliai sukelia alopeciją, nors genetika gali atlikti tam tikrą vaidmenį. Nors alopecija areata nesukelia streso, bet kuris asmuo, turintis problemų su šia liga, gali jaustis įsitempęs.

stresas

Kaip sumažinti stresą?

Bet koks stresinių situacijų skaičius gali sukelti plaukų slinkimą, įskaitant nėštumą, lėtines ligas, traumas, santykių problemas, finansinius rūpesčius, netinkamą mitybą, vaistus, tokius kaip antidepresantai. Norėdami neutralizuoti stresą ir apsaugoti plaukus, išbandykite šiuos patarimus:

  • Reguliariai mokykitės ir praktikuokite atsipalaidavimo metodus (tokius kaip gilus kvėpavimas, meditacija ar joga)
  • Reguliariai sportuokite, o tai padeda valdyti stresą ir jo padarinius
  • Kreipkitės į profesionalią terapeuto pagalbą
  • Valgykite sveiką mitybą ir vartokite multivitaminus, jei tai rekomenduoja jūsų gydytojas
  • Plaudami, džiovindami ir formuodami plaukus elkitės atsargiai su plaukais
  • Plaukų slinkimas nuo streso neturi būti nuolatinis. Jei tai tęsis, pasitarkite su gydytoju.

O ką daryti, kad plaukai augtų greičiau skaitykite čia https://www.gerdakerpa.lt/mityba-plaukams/ka-daryti-kad-plaukai-augtu-greiciau/

Šaltiniai: https://share.upmc.com/ https://www.mayoclinic.org/ https://onlinedoctor.superdrug.com/