10 gegužės, 2019

Nebrangi savaitgalio kelionė į Palangą

Nebrangi savaitgalio kelionė į Palangą

Taupote kažkam, bet taip norisi įsileisti naujų vėjų į širdį? Kaip išvykti iš namų neišleidžiant visų santaupų? Pasidalinsiu kaip susiplanuoti kelionę į Palangą.

Kelionės planavimas

Visų pirma apgalvokite ką norėtumėte pamatyti. Žinoma, nekalbu apie Didžiuosius kanjonus – galvokite racionaliai ir nepamirškite, kad po trumpos (savaitgalio) kelionės teks grįžti į namus ir į darbus.

Apgalvokite kuro sanaudas, maisto išlaidas, hotelį, dviračio/paspirtuko nuomą ir smulkias išlaidas pasilepinimui. Kavai, pusryčiams, pietums ar ledams.

Įrašas apie trumpas atostogas turėtų skambėti labai smagiai, be jokių pamokslų, tiesa? Bet visada geriau apskaičiuoti prieš, nes kai pagauna impulsyvus pirkimas ar neplanuotos išlaidos – po to karčiai tai galima nuryti. Visada geriau protingai susiplanuoti.

Kelionė į Palangą

Mūsų išsirinktos mini atostogos buvo prie jūros, Palangoje. Nakvynę užsisakėm prieš beveik 2 mėnesius + ne sezono metas. Jaukus kamarys, 800metrų nuo jūros. Jame radome virdulį, kavos, dailius puodelius, stiklines vynui, stiklines šampanui, rankšluosčius ir plaukų džiovintuvą.

Kelionė į Palangą. Kaip susiplanuoti?

Jei norite išnaudoti visą laiką efektyviai, būtinai atlikite namų darbus. Nusistatykite prioritetus. Ko siekiate iš kelionės, koks tikslas, ką norėtumėte pamatyti ir nuveikti. Kadangi mes mylime gamtą, pasivaikščiojimus ir jūrą, tad nebuvo sunku susipanuoti.

Visų pirma apsilankėme Palangos Birutės parką. Kur mus pasitiko grynas oras, ramūs žmonės, besiskleidžiantys medžių lapai ir pradedančios žydėti gėlės.

Gintaro muziejus. Jame buvau pirmą kartą. Bilietai suaugusiam žmogui 4e. Taip pat galima pasiimti planšetę ir ausines. Išgirsti istorijas ir pasakojimus apie kiekvieną aplankytą kambarį Palangos grafų Tiškevičių rūmuose. Apie gintarus ir dirbinius iš gintaro. Labai labai rekomenduoju pasiimti planšetę, tai lyg nuosavas gidas.

Pasivaikščiojimas Birutės parke ir pietūs prie jūros.

Skamba labai romantiškai ar ne? Taip ir buvo! Kadangi pietų dėžutės paskutiniu metu tapo mūsų palydovės visur. Ryte prieš kelionę pasigaminti pusryčius + pietus užtrukome maždaug valandą. Vištiena + saldžios bulvės garų puode, brokolis ir paprika. Argi ne pasaka?

Sėdėjome prie jūros ant pleduko, pietavome, o saulė bučiavo žandus ir kojas. Buvo labai ramu ir gera. Netik prie jūros, bet ir viduje.

Ką veikti toliau?

Tęsiame vaikščiojimą ir grožėjimąsi parku toliau. Radome labai smagią supynę! Sugrįžome trumpam įvaikystę. Leidomės ieškoti kambario ir nutarėme įsikurti.

Booking.com

Kaip ir minėjau – kambario kaina 18eurų + 1*2e pagalvės mokestis. Jį rezervavom per www.booking.com svetainę. Labai patogu ir greita. Raktus galėjome pasiimti nuo 15h iki 21h.

Palydėjom saulę

Kelionė į Palangą

Vakare paplūdymyje stebėjom besileidžiančią saulę į jūrą. Vaizdas matytas daug kartų, bet kiekvieną kartą vakaro peizažai ir debesys vis kitokie.

Kita diena

Papusryčiavus ir atidavus raktus skubėjome prie Palangos tilto. Buvo nuostabus rūkas. Tokia mistika + grynas + vėjas žaidžiantis plaukuose. O kiek laimingų žmonių ir dar laimingesnių jų augintinių! Atrodo rūkas ir žmonės patys kūrė meną, tik ne visi tai pastebėjo.

Kelionė į Palangą

Pasivaikščiojus ant tilto, nusprendėme paskaityti. Neapsakomas jausmas skaityti ir pasinerti į knygą tokioje ramybėje. Girdi jūros bangų ošimą ir stačia galva leidies į nuotykius su knyga.

Kelionė į Palangą

Vėliau sekė kava ir skanieji vafliai. Niaaaaam.

Metas važiuoti namo

Kelionė į Palangą

Įsidienojus nusprendėme važiuoti jau namo. Pakeliui užsukome į Karklę. Nuostabus paplūdimys su fantastiškais akmenimis. Visi skirtingi ir begalo gražūs. Lietuviški kristalai.

Išvada

Grįžome pilnomis širdimis jūros gaivos ir saulės nubučiuotais veidais. :)
Mitas yra, kad kelionės į Palangą kainuoja labai daug ir, kad „uoj, nuvažiavom į Palangą išleidom viso mėnesio atlyginimą, kaip viskas brangu.“ Kiek kainuoja pasiruošti maisto į dėžutes? Lygiai tiek pat, kiek ir pietų ar vakarienės paruošimas. Žinoma, išvykstant ilgesniam laikui nesusikrausi viso šaldytuvo į krepšį. :)
Planavimas ir atlikti namų darbai sutaupys netik laiko, bet ir pinigų.
Kaip jūs planuojate savo keliones? Kiek laiko ruošiatės? Būtų smagu išgirsti ir jūsų patirtis.