1 kovo, 2021

5 veiksmingiausi vitaminai nuo plaukų slinkimo

5 veiksmingiausi vitaminai nuo plaukų slinkimo

Plaukų slinkimas, tai periodas reikalaujantis kantrybės. Tai laikas, kai skubi į vaistinę pirkti vitaminų. Kurių vitaminų trūkumas turi didžiausios įtakos plaukų slinkimui? Pateikiu 5 veiksmingiausius vitaminus, kuriuos įtraukus į mitybos racioną, padės sumažinti plaukų slinkimą.

Biotinas

Pirmas ir pats svarbiausias vitaminas, kalbant apie plaukų augimą, jų būklę ar slinkimą. Biotinas dar kitaip žinomas kaip vitaminas B7. Vitaminas H rekomenduojamas palaikyti normaliai odos funkcijaireikalingas sveikiems plaukams, odai ir kraujo gamybai. 

Visi augaliniai ir gyvūniniai produktai turi nedaug biotino. Daugiausia biotino gausite valgant kiaušinius, avižas ar kukurūzus.

Geležis

Raudoniesiems kraujo kūneliams geležis reikalinga deguoniui pernešti. Geležies šaltiniai: liesa mėsa, kiaušiniai, džiovinti vaisiai, bulvės, žemuogės, riešutai ir riešutų sviestas.

Vitaminas C

Šis vitaminas yra bene vienas svarbiausių mūsų organizmui. Mūsų organizmas jo pats negali pasigaminti, todėl turime vitamino C gauti kartu su maistu. Vitamino C daugiausia gausite valgydami vaisius ir daržoves, tokius kaip: kiviai, brokoliai, apelsinai, petražolės ar raudonoji paprika.

Vitaminas D

Šis vitaminas yra itin svarbus ir atlieka nemažą vaidmenį norint atsiauginti plaukus, sustabdyti plaukų slinkimą ar pagerinti plaukų būklę. Šis vitaminas prisideda prie naujų plaukų folikulų gamybos. Šio vitamino gausite, į savo mitybą įtraukę riebią žuvį, grybus ir avižinius dribsnius.

sausi plaukai

Cinkas

Cinkas atlika pagrindinį vaidmenį gaminant baltymus jūsų plaukuose ir kitose ląstelėse. Jūsų kūnas negali jo pagaminti pats, todėl jo reikia gauti iš maisto ar papildų. Cinko gausite valgydami: avižas, mėsą, kiaušinius, žuvį ir pieno produktus.

Norint greitesnių rezultatų rekomenduoju netik vitaminų ieškoti maiste, bet ir vaistinėse ar maisto papildų parduotuvėse. Sumažinti cukraus vartojimą ir padidinti skysčių suvartojimą. Vieną kitą kavos puodelį pakeisti žalia arbata :)

Taip pat kviečiu skaityti kaip atgaivinti sausus ir pažeistus plaukus:
https://www.gerdakerpa.lt/mityba-plaukams/kaip-atgaivinti-sausus-ir-pazeistus-plaukus/

Papildomi šaltiniai: https://www.webmd.com/